Drobečková navigace

Úvod > Nejčastější dotazy > Jakou zvolit metodu na zateplení stropů hal?

Jakou zvolit metodu na zateplení stropů hal?Na každou skladbu stropu je vhodný jiný materiál. Někde doporučujeme použít foukané skelné vlákno jinde zase foukanou minerální vatu či přírodní celulózu. Vždy je ale třeba nehořlavý materiál. V následujícím článku se pokusíme vysvětlit rozdíl mezi těmito typy zateplení.

Foukaná skelná vata nesesedá

Minerální foukaná izolace ze skelné vlny neobsahuje pojivo. Nesesedá a disponuje vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Vyznačuje se jednoduchou a lehkou aplikací pro velmi těžko dostupné konstrukce. Jedná se o čistý, ekologický materiál z panenského skelného vlákna.

Kde všude použít skelné vlákno?

Na izolaci dutinových konstrukcí, trámových stropů, půdy se záklopem i bez záklopu nebo například do dutiny dvouplášťových plochých střech. Panenské vlákno dokonale vyplní prostor a je vhodné zejména do nízkoenergetických i pasivních domů.

Foukaná minerální vata odolá velmi vysokým teplotám

Tepelná izolace z minerální vaty vyrobená na bázi roztavené horniny čediče odolá teplotám okolo 1000 °C bez změny vlastností a struktury. Další výhodou jsou výborné akustické vlastnosti materiálu, v případě požáru dokáže izolační systém z kamenné vlny ochránit konstrukci stropu a je vhodná do dřevěných konstrukcí i z důvodů prodyšnosti.

Foukaná celulóza pro vazníkové krovy

Na již vyprojektované dřevostavby, kde je vše spočítáno, se aplikuje foukaná celulóza. Uvažujete nad izolací krovu či stropu průmyslové haly? Naše společnost provádí zateplení celoročně. Napište nám. Rádi Vám se vším poradíme.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.