Drobečková navigace

Úvod > Nejčastější dotazy > Jaká izolace je nejlepší?

Jaká izolace je nejlepší?Řešíte izolaci domu a lámete si hlavu s tím, které zateplení domácnosti je nejlepší? Jestli použít klasické polystyrenové desky, foukanou minerální izolaci či izolaci na bázi celulózy? V následujícím článku se pokusíme porovnat jednotlivé metody a druhy tepelné izolace.

Foukaná nebo klasická izolace ve formě desek?

Foukaná izolace na bázi celulózy, skelné či minerální vaty slouží k zateplení těžko přístupných míst, ve kterých je klasická izolace formou desek neproveditelná. Izolační materiál vhání vzduch hadicemi do izolovaného prostoru, kde vytvoří souvislou vrstvu bez tepelných mostů. Foukaná izolace se řadí mezi nejefektivnější varianty zateplení různých částí domů či průmyslových hal.

Minerální materiály ve formě skelné nebo kamenné vlny

Skelná minerální vlna se hodí k izolaci šikmých střech nebo k zateplení podhledů a stropů. Vyznačuje se pružností a snadným tvarováním. S kamennou minerální vlnou se oproti skelné vlně hůře manipuluje. Je totiž ve formě desek, které si při nevhodné manipulaci snadno poškodí.

Z přírodních materiálů vede celulóza

Poslední možností, jak izolovat vnitřní i vnější stěny, stropy či podlahy je přírodní izolace. Právě foukaná celulóza se řadí k nejefektivnějším metodám izolace čistě na přírodní bází. Vyrábí se z recyklovaného novinového papíru. Foukaná celulóza je ideálním materiálem do dřevostaveb díky svým skvělým hydroskopickým vlastnostem. Zajímá Vás, jaké materiály jsou nejvhodnější pro izolaci? Kontaktujte nás. Rádi Vám s výběrem i samotnou realizací poradíme.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.