Drobečková navigace

Úvod > Nejčastější dotazy > Návratnost investice do izolace

Návratnost investice do izolaceDatum konání:
1.4.2022

Návratnost investice do zateplení stropu

Uvažujete nad tím, jestli provést izolaci stropu? Vyplatí se Vám to vůbec? Jaké jsou náklady na izolaci a kdy se investice do izolace začne vyplácet? Na tyto a mnohé další otázky se pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Kdy se Vám vrátí peníze zaplacené za izolaci?

Poměrně rychle. V případě, že doposud nemáte žádnou izolaci stropu a aplikuje se vyšší vrstva foukané izolace, tak za tři až čtyři roky máte izolaci zaplacenou. Následně již šetříte nemalé peníze za vytápění. Zateplením stropu totiž dokážete ušetřit 25–30 % nákladů. Oproti zateplení stěn nebo výměny oken je návratnost investice do zateplení stropu několikanásobně rychlejší. V zimě izolace stropu zamezuje únikům tepla a v létě naopak udržuje dům, aby se nepřehříval. Tepelné ztráty měříme dle tepelného odporu izolace, nebo měřením pyrometrem povrchové teploty či termokamerou.

Jaké je rozdíl v účinnosti mezi foukanou izolací a jinými izolačními materiály?

Foukaná izolace disponuje nejvyšší účinností oproti jiným deskovým, nebo rolovaným izolacím. Je to dáno souvislou vrstvou bez mezer a tepelných mostů. Izolaci speciálním přístrojem nafoukáme do prostoru a zaizolujeme tím všechny překážky – trámy, komíny, lávky či prostupy vzduchotechniky. Návratnost zateplení je patrná hned první den po zateplení. Vyznačuje se nižší spotřebou tepla a stálejší teplotou při vytápění pevnými palivy, kdy v noci netopíte. Návratnost zateplení stropu je nejrychlejší oproti stěnám a oknům. Návratnost zateplení oken se udává 6–8 let. Návratnost zateplení stěny poté dokonce 10–12 let.

Kolik stojí zateplení stropu foukanou izolací?

Výpočet ceny foukané izolace je velmi individuální. Záleží na prostoru, který zateplujete, výšce izolace a složitosti přístupu do prostoru. Výpočet Vám provede vyškolený technik na konkrétní stavbu. Chcete nezávaznou cenovou nabídku foukané izolace? Napište nám.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.